Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 35 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    PeSBoX Üyesi Hasan A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşadığınız Yer
    Konya
    Çevrimiçi Durumu
    Hasan A. isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Kemalizm Nedir?

Kemalizm Nedir adlı bu konumda kendi düşüncelerimi aktarmak istedim bence Kemalizm bir ideoloji değildir ideolojiler tamamen aptallıktır kendi liderin varken kendine başka liderler bulmak saçmalıktır gözümde Kemalizm bu ülkenin Dünü,Bugünü ve Yarını hep devam edecektir.Bunu durdurmak isteseler de bizler Mustafa Kemal’in askerleri asla yılmadan bunu aktaracağız.

Kemalizm ne Sağdır ne Soldur aslında bu ülkede ki sağ,sol kavgaları dahi saçmalıktır ama yapacak bir şey yok Laiklik ilkesini sol ile bütünleştirdikleri için Kemalizm Sol olarak geliyor gözlere ama Laiklik Din ve Devlet işlerini ayırmaktır Sağ,Sol Kardeştir bu gerçeği kimse bozamaz.

Kemalizm aslında Atatürk’ün ilkeleridir o ilkeler için yaşamaktır o ilkeleri gerçekleştirmektir en iyi şekilde Atamızı tanıtmaktır bugünlerde ne kadar bunu karalamaya çalışsalar da bu olmayacaktır.Atatürk’ün 6 ilkesini size aktaracak olursam.

Temel İlkeler(Alıntıdır)

Cumhuriyetçilik: Halkın kendisini yönetecek kişileri seçimle iş başına getirdiği yönetim biçimine Cumhuriyet denir. Egemenliğin bir kişiye veya aileye değil, ulusa ait olması düşüncesi Cumhuriyetçiliktir.

Milliyetçilik: Yurt birliği ve ülke bütünlüğü esasına dayanır. Atatürk milliyetçiliği ırkçılığı reddederek, laik, barışçı ve insancıl yaklaşımları ön planda tutar. Bütün ülkelerin karşılıklı olarak birbirlerinin toprak bütünlüğüne saygılı olması gerektiğini savunur.

Halkçılık: Kanun önünde herkesin eşit olmasını öngörür. Devletin bütün vatandaşlarına eşit şekilde davranmasıdır. Çalışması ve yetenekleri ölçüsünde herkesin aynı haklara sahip olmasını sağlar.

Laiklik: Devletin din kuralları ile değil, akılcı ve bilimsel bir şekilde oluşturulmuş hukuk kuralları ile yürütülmesidir. Buna karşın bütün ülke vatandaşlarının hiçbir baskı altına olmadan dini inançlarını özgürce yaşayabilmesidir.

Devletçilik: Atatürk tarafından uygulamaya konulan Ekonomi politikasıdır. Devletçilik anlayışına göre devlet; sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmanın temel faktörünü oluşturur.

İnkılapçılık: Devlet kurumlarının ve Türk Ulusu’nun değişen koşullara göre kendisini yenilemesidir. Değişimi ve modernleşmeyi esas alır. Atatürkçü düşünce sisteminin durağan olmadığını ifade eder.

Atatürk bu ülkenin tek ve gerçek devrimcisidir bizim yaptığımız devrim laga lugaları sadece lafta kalır Atam bize öğrettiği devrim ile yaptıklarımız çok yanlış kabul ediyorum ama bu bir gerçektir Devrimciler Anayasa mahkemesi dışında hiçbir kurala uymaz buna bende dahilimdir kapalı ortamda sigara içmek yok dershanede okulda telefonlar toplanır çıkışta verilir asla bu saçma faşizm oyunlarına boyun eğmeyiz ideolojiler bize saçmadır tek yok Kemalizm’dir.

Son olarak şunu belirtip bitireceğim Atatürkçülük diye bir kavram yoktur lütfen Kemalizm’i yanlış tanımlamayınız.Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Hasan Hüseyin AKGÜL

PeSBoX Üyesi Metin Silan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşadığınız Yer
    Üsküdar
    Çevrimiçi Durumu
    Metin Silan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cevap: Kemalizm Nedir?

Atatürkçülük diye bir kavram yoktur demeniz anormal kaçmış. Benim Atatürk'ü dayanak alarak benimsediğim ideolojiye Atatürkçülük diyebilirim. Gramer olarak bir hata yoktur ve yanlış anlaşılmaz. Aksine ben kemalizm demekten hoşlanmam mesela. Atatürkçlük daha samimi geliyor bana. Kesin kalıplarla söylemenizi yanlış buldum.

Ayrıca ideolojiye saçmalık demeniz yanlış ötesi. İdeolojileri yanlış uygulayanlara aptal dahi diyebilirsiniz beni ilgilendirmez ama tutumunuz ve diliniz hiç ama hiç hoş değil. Hem de hiç..
    Sadece insan olduğumuz için bizi suçlu ilan eden hayali davaların belirsiz gardiyanlarını içimizden kovmak için sadece insan olmaya devam etmeliyiz

PeSBoX Üyesi Ergenekon41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çevrimiçi Durumu
    Ergenekon41 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ulu yolbaşçımız, son başbuğumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk der ki; "TÜRK DEMEK TÜRKÇE DEMEKTİR." Onun bu sözü hala kulaklarımızda iken fıransızların çıkarttığı "kemal-izm" sözünü onun yoluna ad olarak seçmek kabul edilemez. Onun adı ABDÜRREZZAK olsa idi ne yapardı şu sosyal-demokrat tatlı su solcuları acaba? Ne de olsa fıransızların çıkarttığı bu sözü, enternasyonel toplantılarında alıp ülkemize getiren onlardır.

Atatürkçülük..... Her ne kadar bu da diğer sözün Türkçesi gibi görünse de bunun da kabul görmemesi gerekmektedir. Bunun sebebini yine kendisinden dinleyelim: "Ben, herşeyden önce bir Türk milliyetçisiyim; böyle doğdum ve böyle öleceğim." Bu tanımlama, bu sıfat, bu görüş bize yeter. Ne Atatürk ne de bildiğiniz/saydığınız diğer hiçbir Türkçü (ister asker ister yazar vs olsun) TÜRKÇÜLÜKTEN yada TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNDEN daha yukarıda değildir.
    Adana Demirspor

Yaşadığınız Yer
    Üsküdar
    Çevrimiçi Durumu

Alıntı Ergenekon41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ulu yolbaşçımız, son başbuğumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk der ki; "TÜRK DEMEK TÜRKÇE DEMEKTİR." Onun bu sözü hala kulaklarımızda iken fıransızların çıkarttığı "kemal-izm" sözünü onun yoluna ad olarak seçmek kabul edilemez. Onun adı ABDÜRREZZAK olsa idi ne yapardı şu sosyal-demokrat tatlı su solcuları acaba? Ne de olsa fıransızların çıkarttığı bu sözü, enternasyonel toplantılarında alıp ülkemize getiren onlardır.

Atatürkçülük..... Her ne kadar bu da diğer sözün Türkçesi gibi görünse de bunun da kabul görmemesi gerekmektedir. Bunun sebebini yine kendisinden dinleyelim: "Ben, herşeyden önce bir Türk milliyetçisiyim; böyle doğdum ve böyle öleceğim." Bu tanımlama, bu sıfat, bu görüş bize yeter. Ne Atatürk ne de bildiğiniz/saydığınız diğer hiçbir Türkçü (ister asker ister yazar vs olsun) TÜRKÇÜLÜKTEN yada TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNDEN daha yukarıda değildir.
    Bu da bir görüştür tabi ki. Ben eleştirimi sadece keskin sınırlar çizilmesin diye yaptım. Yoksa ben kültürel sol milliyetçiyimdir, Anadoluculuk ekolündenimdir. Saldırı amacım da yok yanlış anlasılmasın.
    Sadece insan olduğumuz için bizi suçlu ilan eden hayali davaların belirsiz gardiyanlarını içimizden kovmak için sadece insan olmaya devam etmeliyiz

PeSBoX Üyesi xavi6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşadığınız Yer
    İstanbul/Çanakkale
    Çevrimiçi Durumu
    xavi6 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Silah deposuna çakmakla giriyorsunuz

PeSBoX Üyesi Hasan A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşadığınız Yer
    Konya
    Çevrimiçi Durumu
    Hasan A. isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alıntı Metin Silan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Atatürkçülük diye bir kavram yoktur demeniz anormal kaçmış. Benim Atatürk'ü dayanak alarak benimsediğim ideolojiye Atatürkçülük diyebilirim. Gramer olarak bir hata yoktur ve yanlış anlaşılmaz. Aksine ben kemalizm demekten hoşlanmam mesela. Atatürkçlük daha samimi geliyor bana. Kesin kalıplarla söylemenizi yanlış buldum.

Ayrıca ideolojiye saçmalık demeniz yanlış ötesi. İdeolojileri yanlış uygulayanlara aptal dahi diyebilirsiniz beni ilgilendirmez ama tutumunuz ve diliniz hiç ama hiç hoş değil. Hem de hiç..
    Öncelikle yorumun için teşekkür ederim diğer bir bakış açışı.Atatürkçülük diyince insanlara Kemalizm değilde sanki başka bir ilke gibi geliyor halkımızın durumunu biliyorsunuz bu yüzden benim görüşümce böyle bir kavram yoktur bilerek ilk başta belirttim kendi görüşlerim herkes kendi görüşünü belirtsin diye.

Kusura bakmada hangi ideoloji yolu düzgündür Komünizm ne saçmalıktır ki özel mülkiyet yok herşey devletin anlayışı.Faşizm ise ırkçılığa giren bir ideoloji anti-demokratik.Sosyalizm diye bir ideoloji yok zaten Komünizm'in bir kolu o yüzden o ap ayrı birşey.Liberalizm insanların ifade özgürlüğü çoğu zaman din,devlet büyüklerinin bile yargılanması yani Laiklik ilkesiyle çakışıyor hemen hemen yani bizim ilkelerimizde herşey tam verilmiş diğer ideolojiler saçmalamaktan ibarettir.

Alıntı Ergenekon41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kemalizm kökenini güzel araştırmışın ama Avrupalılar Kemalizm anlayışını sevmezler ırkçılık diyede yorumluyorlar bilgisizlikten ve çoğu zaman küfür dahi ediyorlar bu anlayışa onlar Avrupalılar o kadarda akıllı bilgili bir milelt değil karalanmış tarihlerini yücelterek anlatmaktan bu haldeler zaten.Türk milliyetçiliği bakış açısına gelecek olursak Atatürk ırk ayrımını reddetmiş ülke birliği bütünlüğü için uğraşmıştır kimliğinde Türkiye Cumhuriyeti yazan her insan bu ülkenin vatandaşıdır ırk ayrımı gibi saçma birşey yoktur Türk-Kürt-Laz-Çerkez hepsi birdir tektir ayrım yoktur.Türk Milliyetçiliğini Başbuğ yeni bir akım bulmuş gibi çıkartıp tanıttı 80 darbesinden sonra ise bu Milliyetçilik akımı ile ilerliyemiyeceğini anladı ve Genel Kurulunu Adana'da topladı ve Nazımdan bir şiir okudu sol milliyetçiliği dedi.Aslında bu sol milliyetçiliği Atatürk'ün Milliyetçiliği ama İsmet İnönü'den sonra CHP Sol bir parti görüşünü alınca Kemalizm'de sol görüşüne kaydı.

Yönetim Ekibi Kaptanı BLazeSpider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşadığınız Yer
    esenler
    Çevrimiçi Durumu
    BLazeSpider isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Atatürkçülük Kavramı Atatürk'ün İlke'lerini Benimsiyen Herkese Denir Ben Atatürkçüyüm
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

FURKAN ÖZÜBEK-STADYUM YAPIMCISI

PeSBoX Üyesi Ergenekon41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çevrimiçi Durumu
    Ergenekon41 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alıntı Hasan A. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle yorumun için teşekkür ederim diğer bir bakış açışı.Atatürkçülük diyince insanlara Kemalizm değilde sanki başka bir ilke gibi geliyor halkımızın durumunu biliyorsunuz bu yüzden benim görüşümce böyle bir kavram yoktur bilerek ilk başta belirttim kendi görüşlerim herkes kendi görüşünü belirtsin diye.

Kusura bakmada hangi ideoloji yolu düzgündür Komünizm ne saçmalıktır ki özel mülkiyet yok herşey devletin anlayışı.Faşizm ise ırkçılığa giren bir ideoloji anti-demokratik.Sosyalizm diye bir ideoloji yok zaten Komünizm'in bir kolu o yüzden o ap ayrı birşey.Liberalizm insanların ifade özgürlüğü çoğu zaman din,devlet büyüklerinin bile yargılanması yani Laiklik ilkesiyle çakışıyor hemen hemen yani bizim ilkelerimizde herşey tam verilmiş diğer ideolojiler saçmalamaktan ibarettir.

Kemalizm kökenini güzel araştırmışın ama Avrupalılar Kemalizm anlayışını sevmezler ırkçılık diyede yorumluyorlar bilgisizlikten ve çoğu zaman küfür dahi ediyorlar bu anlayışa onlar Avrupalılar o kadarda akıllı bilgili bir milelt değil karalanmış tarihlerini yücelterek anlatmaktan bu haldeler zaten.Türk milliyetçiliği bakış açısına gelecek olursak Atatürk ırk ayrımını reddetmiş ülke birliği bütünlüğü için uğraşmıştır kimliğinde Türkiye Cumhuriyeti yazan her insan bu ülkenin vatandaşıdır ırk ayrımı gibi saçma birşey yoktur Türk-Kürt-Laz-Çerkez hepsi birdir tektir ayrım yoktur.Türk Milliyetçiliğini Başbuğ yeni bir akım bulmuş gibi çıkartıp tanıttı 80 darbesinden sonra ise bu Milliyetçilik akımı ile ilerliyemiyeceğini anladı ve Genel Kurulunu Adana'da topladı ve Nazımdan bir şiir okudu sol milliyetçiliği dedi.Aslında bu sol milliyetçiliği Atatürk'ün Milliyetçiliği ama İsmet İnönü'den sonra CHP Sol bir parti görüşünü alınca Kemalizm'de sol görüşüne kaydı.
    Doğru tektir diye güzel bir söz vardır. Doğrunun sencesi bencesi olmaz; hoş konu "ideoloji" olunca, elle tutulan gözle görülen bir nesneden bahsetmiyoruz, o yüzden kimi yerde kişilik yorumlar katılabiliyor; ister istemez.... BLazeSpider durumu güzel özetlemiş aslında. Öyleydi böyleydi diye "sağa-sola" çekmenin bir manası kalmamış.

Liberalizm özü paraya dayanan, devletin her şeyden elini ayağını çektiği, bütün kurumların özelleştiği bir düzen. Kısacası parası olanın borusunun öttüğü; devletin ise bu borunun vergisini aldığı bir düzendir. Batı kendini bu düzenle idare etmektedir. Bizde de bunu bil hassa son 12 yıldır ağır ve hızlı geçişlerle uygulamaya koymaktalar.. Gel gelelim batıdan farkımız kurumları alanların yerli değil tamamen dış kaynaklı kişiler olmasıdır. Bu durumun sonunu 1920lerde savaş anında her şeyimize el konduğunda (iletişim, maden, yol, para, tarım, sanayi aklına ne gelirse) anlamıştık.

Her ne kadar Atatürk "komünist" gibi gösterilmeye çalışılsa da (yanlış anlaşılan devletçilik ve halkçılık ilkeleri yüzünden) kendisi son dönemlerinde özelleştirmelere başlamıştı (karma ekonominin doğuşu). Son derece ağır ve MİLLİ olmak kaydı ile.... İŞ BANKASI onun döneminde kurulmuştur ve devlet bankası değildir. Türk hiçbir zaman zengin olamadığı için ne vakit "özelleştirme" söz konusu olursa alan hep gavur olmuştur. Atatürk bu özelleştirmelere bir sınır getirecekti; devletin hayati kaynaklarına el sürdürmeden yapılacaktır. İletişim/haberleşme ve ulaşım bunların başında geliyordu. Düşünsenize, savaş anındasınız ve sizin haberleşme ağınızı diledikleri gibi kesiyorlar, dinliyorlar. Yahut bir yerden bir yere gitmek istiyorsunuz fakat köprü sizin değil.... Ne kadar acı değilmi?

Atatürkün bu ülke insanına ne gözle baktığını, onun "millet" anlayışından neyi kastettiğini şu sözü özetliyor bence:

"Türk milleti siyasi ve içtimai camiası içinde, kendilerine Kürtlük fikri, Çerkezlik fikri ve hatta Lâzlık fikri veya Boşnaklık fikri propaganda edilmek istenmiş vatandaş ve millettaşlarımız vardır. Fakat mazinin istibdat devirleri mahsulü olan bu yanlış adlandırmalar, -birkaç düşman aleti mürteci, beyinsizden başka- hiçbir millet ferdi üzerinde üzüntüden başka bir tesir yapmamıştır. Çünkü bu millet fertleri de umum Türk camiası gibi aynı müşterek maziye, tarihe, ahlâka ve hukuka sahip bulunuyorlar. Bugün içimizde bulunan Hristiyan, Musevî vatandaşlar, mükadderat ve tarihlerini Türk milletine vicdanî arzularıyla bağladıktan sonra kendilerine yan gözle, yabancı gözüyle bakılmak, medeni Türk milletinin asil ahlâkından beklenebilir mi?" - Gazi M. Kemal ATATÜRK

Bir de Hasan A. kardeşim, "BAŞBUĞ" sözünün anlamını söylermisin? Yerli yersiz gereksiz şahıslar için (Arvasî tarikatı üyesi NATO subayı Hüseyin Feyzullah gibi) bu sıfatı kullanmazsak daha yakşı olur. Başbuğlarımıza hakaret oluyor kanısındayım. Saygılar...

Sana bir de kitap tavsiye edeyim, Fikrimizin Rehperi - Erol Mütercimler (cep kitapçığını değil, aslını okumalısın, 1200 sayfaCIK)
    Konu Ergenekon41 tarafından (23 Eylül 2015 Saat 13:54 ) değiştirilmiştir.
    Adana Demirspor

Yaşadığınız Yer
    Üsküdar
    Çevrimiçi Durumu

Alıntı Hasan A. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ideoloji dediğimiz şeyin bu kadar basit olduğunu düşünmüyorum. CHP sol parti demişsiniz mesela. O da ideolojilerin temelidir bunu unutmayın. CHP merkez soldur. Sosyal demokrat izleri taşır. ayrıca katı tutumunuzu devam ettirmeğe devam ederseniz çarşı karışıcak gerçekten.
    Konu Metin Silan tarafından (23 Eylül 2015 Saat 14:55 ) değiştirilmiştir.

Yama Yapımcısı |Halil Furkan| - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşadığınız Yer
    Balıkesir, Burhaniye
    Çevrimiçi Durumu
    |Halil Furkan| isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alıntı xavi6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Silah deposuna çakmakla giriyorsunuz
    Ercan abi bu konuya itfaiye hortumuyla girer
    Ey, öz çocuklarının boynunu sıkan düzen!
    Hak kırbacıyla halkın canını yakan düzen!
    Devşirme 'derviş'lere tekke bırakan düzen!
    Her hesabın bir tersi, her zulmün süresi var!
    Bir tilki hükmü varsa, bir de kurt töresi var!
    Bir "Bozkurt Töresi" var.

Yaşadığınız Yer
    Üsküdar
    Çevrimiçi Durumu

Alıntı H.Furkan11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ahhahhhahah bana da öyle geliyo direk helikopter de olabilir.

Yaşadığınız Yer
    İstanbul/Çanakkale
    Çevrimiçi Durumu

Alıntı H.Furkan11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ahhahhhahah bana da öyle geliyo direk helikopter de olabilir.
    olum bişey bilip konuşuyoruz

Yaşadığınız Yer
    Üsküdar
    Çevrimiçi Durumu

olum bişey bilip konuşuyoruz
    Ya tamam anladık olum ya bi şey mi dedik küfür etmedim bi şey yapmadım

BlackRazor
    Guest

Saygı dışına çıkmadan tartışalım.

PeSBoX Üyesi Hiperaktif_Koala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşadığınız Yer
    Bodrum
    Çevrimiçi Durumu
    Hiperaktif_Koala isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Kemalizm bir milletin kendi kendini yönetmesidir

Edit: kürdüm
    Konu Hiperaktif_Koala tarafından (23 Eylül 2015 Saat 17:32 ) değiştirilmiştir.
    AKLIM BAŞIMDA DEĞİL AMA
    DELİ DEĞİLİM??¿¿

Yaşadığınız Yer
    İstanbul/Çanakkale
    Çevrimiçi Durumu

Alıntı Hiperaktif_Koala Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kemalizm bir milletin kendi kendini yönetmesidir

Edit: kürdüm
    mal o dediğin cumhuriyet

Yaşadığınız Yer
    Üsküdar
    Çevrimiçi Durumu

mal o dediğin cumhuriyet
    Zehir gibisin lan

Yaşadığınız Yer
    İstanbul/Çanakkale
    Çevrimiçi Durumu

Zehir gibisin lan
    13 d 1 y 1 b yaptık lan tarihte

Yaşadığınız Yer
    Üsküdar
    Çevrimiçi Durumu

13 d 1 y 1 b yaptık lan tarihte
    Helaaal

RichardKn
    Guest

fyxxmvt

qdbkqsi

http://www.wellnessanco.nl/908-adida...-350-boost.php
    http://www.adhi.es/botas-de-futbol-n...-mujer-751.php
    http://www.pcc-bv.nl/air-max-90-black-836.htm
    http://www.demetz.co.uk/adidas-flux-...-feet-379.html
    http://www.professionalplan.es/skech...un-400-324.php

Jordan Retro 8 Playoffs
    Puma Platform Core
    Balenciaga Suede Grey
    Zapatillas Hombre
    Dg Schoenen Dames

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız - - -

otdhlnj

http://www.professionalplan.es/zapat...a-2016-443.php
    http://www.posicionamientotiendas.co...-4.0-2016.html
    http://www.juegosa.es/725-sneakers-j...oo-online.html
    http://www.lexus-tiemens-arnhem.nl/3...n-schoenen.htm
    http://www.gugan.es/manolo-blahnik-c...patos-727.html

Nike Magista Opus
    Timberland Mujer
    Nmd Adidas Green
    Speedy Vuitton
    Jordans Schoenen Dames

oxczohh

http://www.carpetsmiltonkeynes.co.uk...o-2-black.html
    http://www.cazarafashion.nl/nike-urban-haze-716.htm
    http://www.harlingen-havenstad.nl/cl...groen-581.html
    http://www.restaurantegallegoosegred...usivas-046.php
    http://www.juegosa.es/402-zapatos-lo...de-hombre.html

Sneaker Adidas Stan Smith
    Clarks Opiniones
    Voetbalschoenen Nike 2017
    Lentes Juliet
    Louis Vuitton Atlantis

zucgikf

http://www.wallbank-lfc.co.uk/723-ad...y-for-sale.htm
    http://www.aoriginal.co.uk/adidas-su...r-toe-448.html
    http://www.xivcongresoahc.es/ray-ban...rb3016-117.php
    http://www.cheap-laptop-battery.co.u...l-toe-gold.htm
    http://www.cambiaexpress.es/botas-ca...r-clon-517.php

Adidas Los Angeles Cordura
    Burberry Schoenen Tilburg
    Nike Blazer Hoog Dames
    Ysl 2017
    Tods Schoenen Sale Heren

adorblw

http://www.manegehopland.nl/louboutin-green-417.php
    http://www.theloanarrangers.co.uk/ad...onrock-820.php
    http://www.posicionamientotiendas.co...air-retro.html
    http://www.restaurantegallegoosegred...-jam-2-350.php
    http://www.restaurantegallegoosegred...precio-243.php

Gafas Polarizadas
    Nike Huarache Heren Zalando
    Adidas Ultra Boost 3m
    Zapatillas Hombre
    Ralph Lauren Schoenen Breda

pmwlqtw

http://www.aoriginal.co.uk/adidas-su...black-386.html
    http://www.professionalplan.es/vans-...-mujer-224.php
    http://www.renardlecoq.nl/743-nike-c...nederland.html
    http://www.restaurantegallegoosegred...mpagne-126.php
    http://www.bibliotheek-hardinxveld.n...-met-blauw.asp

Adidas Nmd Purple Ice
    Air Jordan 1 Mid Black Gold
    Goedkope Converse Schoenen Kopen
    Botas Alaska
    Adidas Superstar New

Curtister
    Guest

vxpvcdb

zkdavfs

http://www.onegame.fr/new-balance-jaune-homme-021.php
    http://www.ideelle.fr/719-asics-lyte-5.html
    http://www.izitea.fr/new-balance-leadville-927.html
    http://www.ideelle.fr/113-asics-gel-...irty-buck.html
    http://www.lac-genin.fr/915-converse...taille-39.html

Adidas Tubular Shadow Black
    New Balance Classique
    Puma Basket Platform Black And Gold
    Puma Rihanna Noir Marron
    Adidas Nmd Japan Price

iwhzfxi

http://www.los-granados-apartment.co...hoes-2002.html
    http://www.lac-genin.fr/664-converse-basse-jaune.html
    http://www.imprimerieexpress.fr/puma...e-prix-053.php
    http://www.imprimerieexpress.fr/chau...-beige-950.php
    http://www.los-granados-apartment.co...das-black.html

Adidas 2010
    New Balance 574 Femme Beige
    New Balance Femme Pas Cher Noir
    Asics Gel Lyte V Junior
    Puma Basket Citi Series

qgatkrk

http://www.ileauxtresors.fr/yeezy-bo...e-west-825.htm
    http://www.lesfeesbouledeneige.fr/pu...le-36-976.html
    http://www.los-granados-apartment.co...virtue-pk.html
    http://www.graysands.co.uk/nike-free...-white-426.asp
    http://www.onegame.fr/new-balance-kaki-585.php

Adidas Primeknit Palace
    Nike Air Max 95 Ultra Jacquard Grey
    Nike Roshe Run Women Aztec
    Puma Shoes For Men Amazon
    Yeezy Boost 350 Raffle

gskyurr

http://www.graysands.co.uk/nike-air-...d-grey-462.asp
    http://www.izitea.fr/new-balance-hom...oncé-861.html
    http://www.imprimerieexpress.fr/chau...a-bleu-315.php
    http://www.los-granados-apartment.co...s-zx-9000.html
    http://www.graysands.co.uk/nike-rosh...d-gold-725.asp

Superstar Adidas White
    Adidas Gazelle Nz
    Adidas Tubular X Bebe
    Adidas Primeknit Runner
    Adidas Zx Flux Noir Et Blanc

pxdpymn

http://www.ideelle.fr/308-asics-de-jul.html
    http://www.los-granados-apartment.co...-loop-tan.html
    http://www.lesfeesbouledeneige.fr/pu...doute-900.html
    http://www.imprimerieexpress.fr/puma...-black-663.php
    http://www.la-baston.fr/adidas-2017-...tball-476.html

Puma Basket Tech
    Puma Creepers Rihanna Suede
    Nike Gray Shoes Women
    Adidas Boost Rose Gold
    Puma Fenty Creepers Purple

dclzebb

http://www.ideelle.fr/129-asics-rose-femme.html
    http://www.abercrombieandfitchsaleuk...-yellow-jacket
    http://www.los-granados-apartment.co...primeknit.html
    http://www.los-granados-apartment.co...and-black.html
    http://www.fiestabrava.fr/converse-a...femme-734.html

Puma Green
    Chaussures Adidas Femme
    Nike Air Max 95 Black And Orange
    Adidas Superstar Orange
    Ultra Boost

ilpbfac

http://www.onegame.fr/new-balance-encap-homme-838.php
    http://www.graysands.co.uk/nike-air-...7-sale-904.asp
    http://www.ileauxtresors.fr/adidas-c...-haute-054.htm
    http://www.los-granados-apartment.co...das-black.html
    http://www.ileauxtresors.fr/adidas-y...lgerie-188.htm

New Balance 999
    Adidas Primeknit Triple Black
    New Balance Prune
    Chaussure Adidas Blanche Femme
    Chaussure Puma X

vahwzjk

http://www.onegame.fr/new-balance-cuir-femme-885.php
    http://www.imprimerieexpress.fr/puma...ussure-933.php
    http://www.graysands.co.uk/nike-dunk...-black-029.asp
    http://www.ideelle.fr/380-asics-gel-kayano-20-m.html
    http://www.los-granados-apartment.co...-trainers.html

Adidas Noir Leopard
    Puma Ignite Dual Review
    Puma Chaussures Femme Blanche
    Nike Free Run Men 2016
    New Balance 850 Marron

RichardKn
    Guest

zzcvpth

prwasgd

http://www.glaize.fr/ray-ban-rb3025-...amen-gold.html
    http://www.abovenet.co.uk/oakley-wat...um-sports.html
    http://www.abovenet.co.uk/standard-o...ss-oakley.html
    http://www.weather-rn.co.uk/ray-ban-...ers-india.html
    http://www.ze-shopping.fr/oakley-fla...2-0-prizm.html

prescription ballistic glasses oakley
    how to spot fake ray ban justin
    oakley ca trails up table mountain
    oakley store front hinges
    oakley military discount review

aujyusg

http://www.canticismo.it/ray-ban-bla...viator-62.html
    http://www.weather-rn.co.uk/cheapest...lasses-uk.html
    http://www.abovenet.co.uk/oakley-jup...upiter-34.html
    http://www.canticismo.it/ray-ban-clu...tte-black.html
    http://www.abovenet.co.uk/oakley-ca-...-feathers.html

ray ban goggles price list in pune
    oakley ca yoga day
    ray ban clubmaster tortoise uk
    oakley vault phoenix 719
    $10 oakley hi

jrsscmu

http://www.abovenet.co.uk/oakley-ks-...ls-xiamen.html
    http://www.abovenet.co.uk/oakley-two...e-on-sale.html
    http://www.abovenet.co.uk/oakley-wat...-magazine.html
    http://www.abovenet.co.uk/oakley-wat...egetables.html
    http://www.ze-shopping.fr/oakley-car...at-review.html

x squared oakley
    ray ban balorama l2872 mock tortoise wrap
    oakley watches orange savings
    oakley glasses locator
    oakley vault eyewear news

qeclfsq

http://www.abovenet.co.uk/oakley-ca-...ngs-96002.html
    http://www.abovenet.co.uk/oakley-82-...ne-styles.html
    http://www.abovenet.co.uk/oakley-vau...e-in-ohio.html
    http://www.weather-rn.co.uk/lunettes...cheap-f13.html
    http://www.weather-rn.co.uk/ray-ban-...unglasses.html

oakley keel blade trailer
    oakley tour de france 2015
    oakley airbrake xl forum
    oakley gascan jade iridium
    oakley store sunglasses x-men

RichardKn
    Guest

akiozlf

wydvjcn

http://www.active-health.nl/mizuno-w...-mid-w-220.htm
    http://www.posicionamientotiendas.co...and-white.html
    http://www.lexus-tiemens-arnhem.nl/0...kers-heren.htm
    http://www.harlingen-havenstad.nl/sk...ectie-598.html
    http://www.lexus-tiemens-arnhem.nl/6...oes-online.htm

Nieuwe Nike Schoenen Voor Dames
    Air Jordan Retro 4 Green Glow
    Adidas Neo Triple Black
    Bolsos Le
    Adidas Zx Weave 500

vibzvzn

http://www.thehappydays.nl/692-roze-nike-mercurial.php
    http://www.harlingen-havenstad.nl/pa...erdam-043.html
    http://www.herbusinessuk.co.uk/197-s...teboarding.htm
    http://www.pzpc.nl/christian-loubout...akers-570.html
    http://www.active-health.nl/mizuno-w...oranje-940.htm

Botines 2017
    Air Jordan Classic
    Nike Air Max Goedkoop
    Tenis Baratos
    Dolce Zapatos

xqxouiq

http://www.verkeersschoolhaan.nl/adi...n-roze-944.htm
    http://www.xingbang.es/zapatillas-mi...ima-4-800.html
    http://www.carpetsmiltonkeynes.co.uk...mens-size.html
    http://www.elisamurciaartengo.es/jor...master-185.php
    http://www.restaurantegallegoosegred...-mujer-404.php

Nike Md Runner Grijs Oranje
    Adidas Superstar Rainbow Metallic
    Stefan Janoski Nike Max
    Jordan 4 Bred
    Nike Pegasus 89

ysekoog

http://www.renardlecoq.nl/800-nike-s...max-white.html
    http://www.depoelgroningen.nl/231-as...osa-tri-10.php
    http://www.3500gt.nl/415-voetbalschoenen-zwart.php
    http://www.familycord.es/678-zapatos...-wallabee.html
    http://www.fawdingtonbmw.co.uk/036-a...avy-white.html

Jordan Zapatillas Retro 5
    Adidas Superstar X Pharrell Williams Supercolor
    Nike Air Max Premium Thea
    Valentino Shoes Rotterdam
    Puma Suede 2017

unschcl

http://www.specialgroup.nl/858-adida...goud-dames.htm
    http://www.paparico.es/zapatos-clark...nales-193.html
    http://www.carpetsmiltonkeynes.co.uk...k-on-foot.html
    http://www.professionalplan.es/timbe...blanco-142.php
    http://www.desmaeckvanspa.nl/427-balenciaga-wit.html

Salomon Speedcross Gtx Dames
    Zapatos Louboutin
    Adidas Superstar 2 Womens
    Tenis Bebe
    Clarks Zwart Outfit

jykmjqe

http://www.evcd.nl/nike-air-force-1-...-grey-901.html
    http://www.sergiestebanell.es/127-lo...eas-hombre.php
    http://www.dehoek-kapa.nl/833-converse-bruin-leer.htm
    http://www.poker-pai-gow.es/298-zapa...n-imagenes.htm
    http://www.paparico.es/balenciaga-sh...plica-855.html

Adidas Zx
    Oakley Dames
    Air Jordan 1 Retro High Og
    Clarks Low
    Nylon Cortez Review

xuszlgr

http://www.amorenomk.es/504-abercrom...n-españa.html
    http://www.elpecat.es/762-oakley-koston.html
    http://www.sparkelecvideo.es/582-nik...ed-womens.html
    http://www.familycord.es/299-zapatil...n-ofertas.html
    http://www.strattondesignservices.co...-price-286.php

Stan Wit
    Air Force White Low
    Jordan Eclipse Girls
    Zanotti Kopen Rotterdam
    Adidas Shoes For Men All White

jzyswtw

http://www.cdvera.es/326-skechers-go-run-ultra-road.htm
    http://www.demetz.co.uk/adidas-tubul...-feet-434.html
    http://www.juegosa.es/485-zapatos-tacón-cuadrado.html
    http://www.poker-pai-gow.es/771-bota...-2017-azul.htm
    http://www.gugan.es/valentino-zapato...recio-992.html

Nike Air Huarache Vrouwen
    Adidas 38
    Adidas Ultra Boost Triple White Uncaged
    Zapatilla Coq
    Valentino Tenis

gbeateq

http://www.wellnessanco.nl/552-adidas-yeezys.php
    http://www.cazarafashion.nl/flyknit-nike-dames-526.htm
    http://www.lexus-tiemens-arnhem.nl/7...arktplaats.htm
    http://www.dresshome.es/camisas-ralph-lauren-575.php
    http://www.wervjournaal.nl/023-cat-shoes.html

Adidas Superstar Blue Snake
    Zwarte Hoge Hakken Pumps
    Zapatillas
    Ray Sunglasses
    Goedkoopste Louboutin

vyaonbu

http://www.dehoek-kapa.nl/750-puma-velvet-grey.htm
    http://www.maxicolor.nl/nike-janoski-leather-813.html
    http://www.evcd.nl/nike-air-force-1-...green-913.html
    http://www.mujerinnovadora.es/516-te...-louboutin.asp
    http://www.professionalplan.es/mbt-k...andals-238.php

Vans
    Venta Zapatos
    Supra 2
    Hollister
    Zapatos Coq

xalsncn

http://www.liquids2005.nl/adidas-sup...n-neus-093.htm
    http://www.amstructures.co.uk/mens-a...iners-061.html
    http://www.ruudschulten.nl/925-nike-...met-print.html
    http://www.herbusinessuk.co.uk/695-a...r-for-kids.htm
    http://www.cdvera.es/798-skechers-go-run-2-mujer.htm

Christian Zapatillas
    Voetbalschoen Verkopen
    Zapatos Futbol
    Jordan 8 Gold
    Saucony Guide 8

ychedse

http://www.xivcongresoahc.es/ray-ban...r-blue-417.php
    http://www.free-nokia-ringtones-now....-mens-895.html
    http://www.pcbodelft.nl/178-roshe-daybreak.html
    http://www.harlingen-havenstad.nl/ar...lando-451.html
    http://www.sarbot-team.es/495-blusas...cado-livre.php

Nike Roshe Blue Sky Ebay
    Adidas Ultra Boost Core Black V2
    Nike Air Huarache Light Premium
    Zapatillas Ralph
    Hogan R261

RichardKn
    Guest

veranqu

abvcwgt

http://www.vianed.nl/977-goedkope-ho...n-maat-44.html
    http://www.bbspijk.nl/579-christian-...antwerpen.html
    http://www.wervjournaal.nl/655-armani-schoen-kopen.html
    http://www.professionalplan.es/merre...re-tex-321.php
    http://www.ptbg.nl/340-adidas-supers...aki-green.html

Adidas Dames
    Zapatillas Enigma
    Botas Futbol
    Adidas Stan Smith Mid
    Mbt Shoes

acyzclc

http://www.herbusinessuk.co.uk/938-a...ck-fashion.htm
    http://www.sarbot-team.es/832-abercr...alon-cargo.php
    http://www.vwar.nl/louis-vuitton-zonnebril-wit-210.htm
    http://www.postenblankestijn.nl/583-...-grijs-wit.htm
    http://www.sogs.nl/puma-rihanna-creepers-grijs-903.htm

Nike Sneakers Grijs Wit
    Volleybalschoenen Mizuno Roze
    Zapatillas Coq
    Zapatos Son
    Huarache Wit Heren

nreaevz

http://www.wervjournaal.nl/100-palla...n-wehkamp.html
    http://www.cheap-laptop-battery.co.u...e-lookbook.htm
    http://www.eltotaxi.nl/nike-air-max-...-suede-394.php
    http://www.cdvera.es/169-zapatillas-...eibol-ebay.htm
    http://www.ehev.es/832-dior-calzado-femenino.htm

Nike Air Max Dames Sneakers Zwart
    Jordan 96 Tenis
    Mizuno
    Clarks Boots
    Prada Sneakers Shoebaloo

njlvclt

http://www.amstructures.co.uk/adidas...iners-319.html
    http://www.112-west-veluwe-vallei.nl...groot-968.html
    http://www.softwaretutor.co.uk/960-adidas-zx-verve.htm
    http://www.juegosa.es/626-zapatos-ysl-outlet.html
    http://www.xingbang.es/saucony-gris-557.html

Nike Cortez Mercadolibre
    Zapatos Hombre
    Jordan 14 Oxidized
    Adidas Tubular X
    Louboutin Damesschoenen

csvqhmg

http://www.softwaretutor.co.uk/450-a...x-adv-blue.htm
    http://www.sparkelecvideo.es/191-nike-free-run-5.0.html
    http://www.conijn-partyservice.nl/62...-premium-6.php
    http://www.cattery-a-naturesgift.nl/...lasses-811.php
    http://www.paparico.es/zapatos-hogan...ctive-591.html

Nike Roshe Cortez Nm White
    Gucci Riem Zwart Marktplaats
    Air Jordan 13 Swag
    Jordans 1
    Zapatos Futbol

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)